نحوه مراقبت از لباس های خود

نحوه مراقبت از لباس های خود

نحوه مراقبت از لباس های خود : اگر در حال خواندن این مقاله هانن هستید به احتمال زیاد هزینه و وقت زیادی را صرف خرید لباس‌های نو کرده‌اید. شما لباس‌های زیادی را در طول زندگی خود خریده‌اید و دوست بعضی از آن‌ها تا آخر عمرتان دوام بیاورند، اما روش‌های اشتباه نگهداری از این لباس‌ها باعث میشوند عمر لباس‌ها پایین بیاید و حتی دوام آن‌ها به یک فصل هم نرسد. ما در این مقاله سعی داریم راه‌هایی را به شما معرفی کنیم تا از خراب شدن لباستان جلوگیری کنید.

نحوه مراقبت از لباس های خود

نحوه مراقبت از لباس های خود

نحوه مراقبت از لباس های خود

1-جلوگیری از کش آمدن لباس و مواج شدن آن

برای مقابله با کش آمدن لباس و مواج شدن آن باید آنها را از چوب رختی آویزان کنید. اگر برای لباس های کتان، مخصوصا پلیورها اینکار را نکنید، کاملا از فرم خارج میشوند.حتی اگر از اینکار خوشتان نمی آید پس باید به عواقب اینکار یعنی هزینه های اضافی فکر کنید.

2-جلوگیری از کمرنگ شدن لباس

برای اینکار باید لباسهایتان را در دمای پایین بشویید. یکی از علل رفتن رنگ لباس ها ذرات نامحلول در آب هستند که به لباس میچسبند و مثل سمباده عمل میکنند. موادی در بازار هستند که جلوی این ذره ها را میگیرند و لباس را تازه و تمیز نگه میدارند.

سعی کنید از تمیز کننده هایی استفاده کنید که در دمای پایین عمل میکنند. این پاک کننده ها ذرات نامحلول کمتری دارند.

3-مقابله با حشرات

وقتی که لباسهایتان را در یک جا نگهداری میکنید،مهم است که است از هر لحاظ از حشرات جلوگیری شودهیچ چیزی یک عرق گیر زیبا را مانند یک سوراخ نابود نمیکند.

ما به شما پیشنهاد میکنیم از روغن اسطو خودوس در کمد لباس خود استفاده کنید. این روغن از روغن سدر بهتر عمل میکند.

4-مقابله با کیف های دستی از شکل افتاده

 کیف های دستی پس از مدتی حجم خود را از دست میدهند. برای اینکه کیف خود را دوباره حجیم کنید باید کیف خود را با روزنامه یا هر چیزی شبیه آن پر کنید.

اهمیت اینکار دراینجاست کیف شما را نو و تازه نشان میدهد، چه از آن زیاد استفاده کرده باشید یا اصلا از آن استفاده نکردید.

5-مقابله با کفش های از فرم خارج شده

کفش ها از قسمت هایی هستند که به شدت از آنها مراقبت میشود. مراقبت های بیش از حد مانند واکس زدن زیاد باعث زشت و از فرم افتادن کفش میشوند.

توصیه میشود که کفش ها را در جاکفشی نگه دارید. اینکار باعث میشود دیگر از فرم خارج نشوند.البته نمیگوییم که به کفش خود واکس نزنید، فقط حد آنرا نگه دارید.

6-مقابله با جواهرات شکسته

جواهرات ارزشمندترین و گرانترین در کمد لباس های شما هستند. جواهرات معمولا ظریف و شکننده هستند.نگه داشتن آن در جعبه های جواهر باعث جلوگیری از شکستن آنها میشود.

در این جعبه ها میتوان همه چیزی را قرار داد؛ از گوشواره و حلقه گرفته تا گردنبند و النگو. همینطور از به هم ریختن آنها و هرج و مرج نیز جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
هیچ محصولی در سبد خرید شما نیست