چگونگی تشخیص پشم کشمیر با کیفیت

چگونگی تشخیص پشم کشمیر با کیفیت

لباس های تهیه شده از پشم کشمیر قیمت بالایی دارند که این مساله سودجویان را به تقلب وا می دارد و لباس های با کیفیت پایین را به عنوان کشمیر با قیمت های بالا می فروشند. برای این که به دام این افراد نیفتیم باید بتوانیم کشمیر با کیفیت و تقلبی را تشخیص دهیم. راه‌های تشخیص پشم کشمیر با کیفیت را در ادامه مطلب با هم می خوانیم.

تشخیص پشم کشمیر با کیفیت

پشم کشمیر چیست؟

پشم کشمیر از نوعی الیاف بسیار ظریف از نوعی بز به همین نام تهیه می شود که در کوه های مغولستان و شمال چین پرورش می یابند. دمای این مناطق بین صفر تا 30 درجه زیر صفر متغیر است این پشم بزها را در مقابل سرما به خوبی محافظت می کند. دامداران با گرم تر شدن هوا این پشم ها را می چینند اما الیاف بلند تر و با کیفیت تر در نواحی شکم این بز ها رشد می کند که کشمیر با کیفیت از آن تهیه می شود. طول این الیاف حداقل سه و نیم سانتی متر است. اما قسمت های دیگر پشم ها نیز چیده می شود که کیفیت بالایی ندارد و هر چه در صد الیاف بلند در پشم بیشتر باشد کیفیت آن بالاتر است.

تشخیص پشم کشمیر با کیفیت

تشخیص پشم کشمیر با کیفیت

برای مشاهده این محصول اینجا کلیک کنید

به نخ توجه کنید

اگر لباس شما بافتنی است و می توانید نخ های آن را ببینید به تای نخ توجه کنید. اگر نخ دورشته باشد یعنی کیفیت و دوام و گرمی بیشتری دارد. اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید لباس با نخ یک رشته شاید برای شما مناسب تر باشد اما انواع 4 6 و 8 رشته کشمیر نیز وجود دارد که گران تر است.

پارچه را بکشید

برای تشخیص کیفیت پارچه کشمیر آن را از دو طرف بکشید. پارچه با کیفیت به راحتی به فرم اصلی خود بر می گردد. آن را در دست خود لمس کنید پارچه با کیفیت در ابتدا حسی از زبری به شما می دهد در حالی که پارچه های با الیاف کمتر نرم تر و سبک ترند.

در مطلب بعدی که بزودی در وبسایت هانن قرار خواهد گرفت درباره نکات نگهداری از پارچه کشمیر بصورت مفصل توضیح خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
هیچ محصولی در سبد خرید شما نیست