جایگزین مناسب برای شکر

جایگزین مناسب برای شکر

جایگزین مناسب برای شکر : ⁣اگر اهل رژیم هستید و یا در خانواده فردی مبتلا به دیابت (بیماری قند) دارید، حتما با شیرین‌کننده‌های جایگزین شکر آشنا هستید. این شیرین‌کننده‌ها با اینکه در دهان طعم شیرینی ایجاد می‌کنند و غذا یا نوشیدنی شما را شیرین خواهند‌کرد، فاقد قند قابل جذب در بدن انسان هستند و به همین دلیل میزان کالری و کربوهیدرات آنها نزدیک به صفر است. در چند دهه اخیر چندین شیرین‌کننده مختلف به بازار معرفی شد و دو نوع شیرین‌کننده قدیمی با نام‌های ساخارین و آسپارتام که درباره آنها شک و تردید وجود داشت، از رده خارج‌شد.

جایگزین مناسب برای شکر

جایگزین مناسب برای شکر

جایگزین مناسب برای شکر

با دو شیرین‌کننده جدید و بی خطر امروزی آشنا شوید:

سوکرالوز: Sucralose نوعی شیرین‌کننده بدون کالری با طعمی مشابه شکر است که به‌راحتی در آب حل می‌شود و برای پخت و پز، شیرینی پزی و  شیرین‌کردن انواع نوشیدنی‌ها مناسب است. تحقیقات انجام‌شده در مدت ۲۰ سال نشان‌داده این شیرین‌کننده کاملا سالم و بی‌خطر است. سوکرالوز در چند فرم قرص (برای جایگزینی حبه قند)، ساشه پودری (برای جایگزینی شکر در نوشیدنی‌ها) و پودر کریستالی حجیم‌شده (برای جایگزینی شکر در پخت شیرینی‌ و کیک‌) عرضه‌می‌شود.

جایگزین مناسب برای شکر

استویا: Stevia عصاره گیاه شکربرگ و نوعی شیرین‌کننده طبیعی و گیاهی بدون کالری با طعمی کم‌شیرین‌تر از شکر است که برای کنترل قند خون و به‌خاطر خاصیت آنتی اکسیدان و کمک به هضم غذا استفاده می‌شود. شیرین‌کننده طبیعی استویا به شکل ساشه پودری (برای جایگزینی شکر در نوشیدنی‌ها) و پودر کریستالی حجیم‌شده (برای جایگزینی شکر در پخت شیرینی‌ و کیک‌) عرضه‌می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
هیچ محصولی در سبد خرید شما نیست