نکات مهم قبل از رفتن به آرایشگاه

نکات مهم قبل از رفتن به آرایشگاه

نکات مهم قبل از رفتن به آرایشگاه : روزانه افراد زیادی به آرایشگاه ها و مراکز زیبایی مراجعه می کنند و از خدمات آن ها بهره می برند. شاید خود شما نیز سالانه چندین بار به آرایشگاه می روید و خدمات متفاوتی از جمله : اطلاح، کوتاهی مو، رنگ کردن مو، مانیکور و … را دریافت می کنید. اما آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که آرایشگاه ها چدر می توانند آلوده باشند؟ چند درصد از بیماری ها از طریق مراجعه به آرایشگاه به شما منتقل می شود؟

قطعا آرایشگاه ها از جمله مکان هایی هستند که در طول روز مراجعه کننده بسیاری دارند و با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، مکان های مناسبی برای رشد انواع میکروب و عفونت هستند. پس قبل از مراجعه به آن ها لازم است تا یک سری نکات را مد نظر قرار داده و رعایت نماییم:

حوله شخصی خود را همراه داشته باشید.

هنگام مراجعه به آرایشگاه به منظور رنگ کردن مو و یا خدماتی که نیاز به شستشو دارند حتما حوله مخصوص خود را همراه داشته باشید. برخی آرایشگاه ها نیز از حوله های یک بار مصرف استفاده می کنند، باید بگوییم آن ها نیز مناسب هستند اما هرگز از حوله های خود آرایشگاه استفاده نکنید حتی اگر آن ها مرتب شسته شوند. زیرا بسیاری از میکروب ها و عفونت ها با شستشو از بین نمی روند.

با موی کثیف به آرایشگاه نروید.

منظور ما این نیست که حتما قبل از رفتن به آرایشگاه به حمام بروید، اما اگر موهای شما با انواع ژل و اسپری پوشانده شده باشد قطعا نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

نکات مهم قبل از رفتن به آرایشگاه

نکات مهم قبل از رفتن به آرایشگاه

باید لوازمی که توسط آرایگران استفاده می شوند به درستی ضدعفونی و استریل شوند. این لوازم شامل شانه، قیچی و … هستند. گاهی مشاهده می شود که آرایشگر با یک تکه پنبه آغشته به الکل سعی دارد که ابزار خود را تمیز کند. این کار به هیچ عنوان کافی نیست. بسیاری مواقع همان ظرف حاوی الکل و پنبه برای مدت های طولانی استریل نمی شود و خود ناقل بیماری است. برای این کار باید از دستگاه های مخصوص استرلیزه استفاده کرد.

شلوغ بودن نشانه آلودگی نیست.

ما به شما نمی گوییم که هر آرایشگاهی که شلوغ تر است پس حتما آلوده تر نیز خواهد بود، خیر. ملاک رعایت بهداشت و نظافت بر پایه اصول صحیح است. باید توجه کنید که آرایشگاه شما اصول را به دقت رعایت کند.

بند انداختن به پوست آسیب نمی زند.

گاهی مواقع افراد به اشتباه تصور می کنند که بند انداختن باعث آسیب به پوست می شود و یا پوست را شل می کند و یا حتی باعث بروز جوش می شود، و به جای آن صورت خود را وکس می کنند. این تصور کاملا اشتباه است. وکس خطرات بیشتری برای پوست شما دارد. باید بدانید که حرارت بالای موم ذوب شده، باعث پیری پوست می شود. همچنین کندن سریع آن نیز پوست را شل می کند.

نکات مهم قبل از رفتن به آرایشگاه

بی عارضه ترین روش اصلاح صورت همان روش مرسوم قدیمی یعنی بند انداختن است. فقط بعد از آن توجه کنید که برای اینکه پوست شما دچار التهاب نشود از کمپرس سرد استفاده کنید. بند انداختن موجب می شود جریان خون در صورت بیشتر شود و چون روی پوست آلودگی های محیطی وجود دارند و با بند انداختن منافذ پوستی نیز باز شده اند، امکان دارد پوست دچار آکنه شود. بعد از بند انداختن پوست خود را با یک محلول بعد از اصلاح پوشش داده و تا چند روز از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. با رعایت این نکات مطمئن خواهید شد که سالم ترین روش اصلاح را بر گزیده اید.

لوازم آرایشی مشترک استفاده نکنید.

از لوازم آرایشی خودتان در آرایشگاه استفاده کنید. مخصوصا لوازمی مثل ریمل، رژ، پودر و … . این مواد به سرعت میکروب ها را به خود جذب می کنند و محل مناسبی برای رشد آن ها هستند. در صورتی که برای میک آپ به آرایشگاه رفته اید حتما لوازم خود را به همراه داشته باشید و به آرایشگر نیز تأکید کنید که از لوازم خودتان استفاده کند. حتی می توانید از قبل با آرایشگرتان در مورد اینکه چه لوازمی نیاز دارد سؤال کنید و همان ها را خریداری کنید.

برای اپیلاسیون از لوازم یک بار مصرف استفاده کنید.

هنگام اپیلاسیون دقت کنید فرد از وسایل یک بار مصرف استفاده کند و نیز موم داخل ظرف را که قبلا برای فرد دیگر استفاده شده دوباره برای شما گرم نکند. بلکه آن را دور بریزد، ظرف را عوض کرده و موم تازه استفاده کند. حتی می توانید ظرف اپیلاسیون مخصوص خود را با خود به آرایشگاه ببرید.

با رعایت نکات بالا می توانید تجربه ای سالم از مراجعه به سالن های زیبایی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
هیچ محصولی در سبد خرید شما نیست